کد خبر : 72684تاریخ ثبت : 1394/4/19 11:22:14
عبدالرضا شاکر مدیریت شعب بانک انصار استان بوشهر

طرح‌حاتم بانک‌انصار قدرت خرید مردم را افزایش می‌دهد

طرح‌حاتم و اعطای تسهیلات خریدکالاهای ‌ایرانی توسط بانک انصار، نخستین طرح عملیاتی سالجاری درحمایت از تولیدداخلی‌وتحقق اقتصادمقاومتی به شمارمی آیدکه موجب تقویت نظام تولیدداخلی، توسعه ظرفیت‌های بومی و رونق‌بخشی به بازارفروش کالاهای ایرانی ومهم تر از همه اشتغالخواهد شد.

به گزارش گناوه24::

طرح «حاتم»از حروف اول چهار کلمه «حمایت‌ازتولیدملی» تشکیل شده است. این طرح از اردیبهشت ماه سالجاری با هماهنگی ریاست محترم بانک‌مرکزی‌جمهوری‌اسلامی‌ایران به صورت رسمی در سراسر کشور به اجرا درآمده است.

بانک انصار در سال‌های اخیر، بالاخص سال‌های 92و93 با عنایت به رسالت خود و در راستای اجرایی شدن فرمایش مقام‌معظم‌رهبری برحمایت‌ازتولیدداخلی، بخشی از منابع خود را که بالغ بر30هزارمیلیاردریال بود به شرکت‌های تولیدی ایرانی اختصاص داد و آن را براساس سیاست تقویت عرضه در نظام اقتصادی کشور در قالب سرمایه‌درگردش و راه‌اندازی وتوسعه، دراختیار شرکت‌های متقاضی قرارداد.

نحوه کسب اطلاع از مزایای طرح چگونه است؟

سایت ویژه طرح حاتمبا آدرس http://hatam.ansarbank.comراه اندازی شده و هم‌ اکنون به‌عنوان یک لینک با عنوان «حاتم» به وب سایت رسمی بانک انصار متصل شده است تا متقاضیان گرامی این تسهیلات بتوانند از جزییات طرح و نحوه برخورداری از مزایای آن و شرکت‌های طرف قرارداد و نیز آدرس نمایندگی‌های فروش کالا وآدرس شعب بانک آگاه شوند. 

هم اکنون در 240 شهرکشور، بیش از650 نمایندگی شرکت‌های طرف قراردادآماده فروش کالاهای خود هستند که  8نمایندگی فعال (طبق جدول ذیل)در شهرهای مختلف استان بوشهر پذیرای مردم خونگرم دیارمان هستند.

مبلغ تسهیلات درنظرگرفته شده و نرخ آن؟

برای هرمتقاضی حداکثر 100میلیون ریال با نرخ سود 15% و مدت بازپرداخت آن حداکثر 30 ماهه ومهلت استفاده از اعتبار موجود در کارت، حداکثر یک ماه است و پس از آن کارت باطل خواهد شد، چراکه اعتبارتخصیص یافته یکبارمصرف است. دارنده کارت طی یک ماه مهلت تعیین شده می‌تواند در چندمرحله و از چندین فروشگاه مختلف کالای موردنیاز خود را خریداری کند.

 

آیا نظارت وکنترل برحسن اجرای طرح انجام میگیرد؟

نظارت و کنترل بر حسن اجرای طرح از طریق سامانه‌های ایجادشده و تماس تلفنی با استفاده کنندگان تسهیلات ونظارت حضوری وغیرحضوری برعملکرد نمایندگی‌های فروش کالا و شعب بانک وقیمت کالاها صورت می‌گیرد. 

فرآیند ثبت نام در این طرح به چه صورت است ؟

متقاضیان استفاده از کالاهای داخلی می‌توانند بامراجعه به سایت طرح‌حاتم و اطلاع از شرایط و مقررات خریدکالاهای موردنیاز وموجود، پس از ثبت نام در طرح و اخذ کُد رهگیری برای دریافت تسهیلات به شعبه تعیین شده مراجعه کنند و با ارائه مدارک لازم که دارای کمترین فرآیند اداری است به تشکیل پرونده بپردازند ومراحل لازم برای دریافت تسهیلات را طی کنندوکارت اعتباری حاتم را دریافت نمایند و با مراجعه به هریک از نمایندگی های فروش که آدرس آن ها در سایت مربوط آمده است، نسبت به خرید کالای موردنظر اقدام نمایند.

مزیت رقابتی خرید کالای ایرانی چیست؟

یکی از مزیت‌های رقابتی کالاهای ایرانی، ارزانی آن‌ها نسبت به کالاهای مشابه خارجی و خدمات پس از فروش شفاف و دست اول است.

چه تعدادی از افراد هر خانواده می توانند از تسهیلات این طرح استفاده نمایند؟

برای هر فرد واجد شرایط، امکان استفاده از تسهیلات فراهم‌شده ومحدودیتی برای اعضای یک خانواده وجودندارد. مهم‌ترین شرط استفاده از این طرح، احرازصلاحیت دریافت وتوانایی بازپرداخت اقساط و عمل به تعهدات و به عنوان مثال درآمد معین ماهانه است. متقاضیان می‌توانند به منظور آسان شدن دریافت تسهیلات، درصورتی که از یارانه دولتی استفاده می‌کنند و مبلغ یارانه به حسابشان واریزمی شود، با انتقال یارانه خود به بانک انصار موافقت کنند و به بانک برای وصول اقساط خود اجازه برداشت بدهند. 

خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش کالاهای خریداری شده و سایر موارد دیگر مانند ضمانت‌نامه، گواهی‌کیفیت و تعیین قیمت کالا به عهده شرکت تولیدکننده است .

اولویت‌ بندی دریافت کنندگان تسهیلات چگونه است؟

امکان استفاده از تسهیلات این طرح برای همگان وجود دارد و با عنایت به این که در سال‌جاری 10‌هزارمیلیاردریال به این طرح اختصاص یافته است، تعیین اولویت ضرورتی ندارد و بانک انصار درنظر دارد که  درصورت استقبال از طرح و انجام تعهدات استفاده کنندگان، اعتبار طرح را افزایش دهد. با این وجود، در صورت وجود محدودیت اعتباری، مزدوجین جوان، خانواده های شهدا و ایثارگران و بازنشستگان نیروهای مسلح اولویت دارند. 

 

توسعه طرح در سراسر کشور

این طرح یک مدل اجرایی در نظام‌بانکی‌کشور در راستای تحقق اقتصادمقاومتی و حمایت‌ازتولیدداخلیاست. که امیدواریم سایر بانک‌های کشور نیز در اجرای این طرح و طرح‌های مشابه به بانک‌انصار  در جهت تحقق اقتصادمقاومتی بپیوندند.

 

در پایان ضمن مددجستن از برکات ماه مبارک رمضان ،امیدوارم که با اجرای این طرح مهم ،بخشی از مشکلات مردم خونگرم و ولایت مدار استان بوشهر در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی برطرف گردد و عملکرد کارکنان خدوم بانک نیز مورد رضایت حق تعالی قرارگیرد.

 

شهر

نام

آدرس فروشگاه

تلفن

موبایل

برند

اهرم

غلامرضا ممسني رو

بوشهر,اهرم - خيابان انقلاب - ضلع جنوبي بازار مهديه - جنب نمايندگي ايران گاز - فروشگاه آقاي ممسني رو

077-35223774

9179748269

انتخاب (اسنوا)

بوشهر

سيد ابراهيم جعفري

میدان امام خمینی - روبروی استانداری -جنب بانک صادرات - مرکز خرید پردیس

077-33543607

9365105284

انتخاب (اسنوا)

بوشهر

خدری

بخش چغادک خیابان حدفاصل بانک صادرات وملی فروشگاه لوازم خانگی خدری وپسران

077-33425664

9172151465

انتخاب (اسنوا)

جم

مهدی-نجفی

جم سه راه بانک صادرات

077-27622053

9173717554

انتخاب (اسنوا)

خارک

مهدی بخشی

بخش جزیره خارک میدان امام خمینی نمایندگی اسنوا

077-33822659

9173722990

انتخاب (اسنوا)

خورموج

غلام حسین اسکندری

خیابان شهید توسلی لوازم خانگی لیان

077-35329541

9173735686

انتخاب (اسنوا)

ديلم

محمدرضا صحت پور

خیابان شریعتی جنب اتفاقات برق فروشگاه قائم

077-34242117

9177750374

انتخاب (اسنوا)

 

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاهبیشتر