کد خبر : 72739تاریخ ثبت : 1394/6/8 22:14:42
مصاحبه اختصاصی گناوه24 با قهرمان گناوه ای

افتخار شهرستان گناوه ، پیش به سوی طلای ریو

سجاد نیک پرست ، قهرمان جهان در سال 2011 و نائب قهرمان پاراالمپیک 2012 لندن در رشته پرتاب نیزه ، این روزها در اردوی آمادگی تهران جهت شرکت در مسابقات پاراالمپیک 2016 برزیل که در شهر ریودوژانیرو برگزار می گردد ، به سر می برد.

به گزارش گناوه24:: سجاد نیک پرست قهرمان با تعصب گناوه ای ، که دارنده چندین مدال جهانی ، پاراالمپیک و پاراآسیایی در رشته پرتاب نیزه کلاس F12 می باشد صبح روز پنجشنبه 4 شهریور 95 گناوه را به مقصد تهران ترک تا پس از اردویی شش روزه ، دهم  شهریور به مسابقات پاراالمپیک 2016 ریودوژانیروی برزیل اعزام گردند .

نیک پرست در جریان رکوردگیری های اخیر تیم ملی که در خرداد و تیر در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب تهران برگزار شد ، موفق شد به رکوردهای مورد نظر کادر فنی دست پیدا کند و مجوز حضور در بازی های ریو برزیل را کسب کند.
وی  که در بازی های پارالمپیک 2012 لندن نیز خوش درخشید و توانست به گردان آویز نقره دست یابد  با حضور در المیپک 2016 برزیل دومین حضور خود را تجربه می کند.

سایت خبری گناوه 24 دراین خصوص  با این ورزشکار و همچنین با محسن ابراهیمی مربی دو و میدانی و مهرداد بیابانی رئیس هیئت ورزش های نابینایان و کم بینایان شهرستان گناوه مصاحبه نموده است .

محسن ابراهیمی ، مربی دو و میدانی شهرستان گناوه و مربی اعزامی به مسابقات پاراالمپیک 2016 ریو :

افتخاری نصیبمان شده که به همراهی آقایان سجاد نیک پرست و محسن حسینی پناه به به مسابقات ریو به عنوان مربی اعزام بشویم .

در مسابقات جهانی قطر که سال گذشته برگزار شد ، سجاد نیک پرست چهارم شدند ورودی غیر مستقیم آوردند که می بایست دوباره و در مسابقات انتخابی که در خرداد 95 در تهران برگزار می شد شرکت می کرد که خوشبختانه در مسابقات تهران رکورد ورودی آوردند و توانستند به مسابقات ریو راه پیدا کنند .

عرفان حسینی پناه در مسابقات قطر اول شدند اما با این وجود باز هم باید در مسابقات انتخابی تهران شرکت می کرد که متاسفانه به خاطر مصدومیتی که داشت 30 سانتی متر کم آورد و نتوانست رکورد لازم جهت اعزام به مسابقات ریو را کسب کند وگرنه ما می توانستیم 4 نفر اعزام داشته باشیم .

از استان بوشهر 3 نفر اعزام داریم که هر سه نفر از گناوه هستند ، آقایان نیک پرست ، حسینی پناه و مربی هم که بنده می باشم .وضعیت آمادگی بچه ها هم خوب هست و طی ماه های اخیر اردوهایی در باکو و برخی شهرها و نیز  تمرینات خوبی داشتیم اما متاسفانه آقای حسینی پناه مصدومیتی از ناحیه کمر داشتند  که هنوز هم زیر نظر دکتر هستند و ان شاءالله بتوانیم در مسابقات عملکرد خوبی داشته باشیم . بحث امکانات در شهر گناوه بسیار ضعیف هست ، هوا بسیار گرم ، سالن خیلی مجهز نیست و زیرساخت مناسبی نداریم و قول هایی هم داده شده که تاکنون به سرانجام نرسیده اند اما بالاخره با این شرایط در حال کار و تمرین هستیم و عناوین  قهرمانی هم آوردیم می کنیم.

در پایان از کلیه کسانی که با ما همکاری نموده اند اعم از مسئولین و دوستان تشکر می کنیم .

سجاد نیک پرست :

سجاد نیک پرست هستم ، دارنده چندین مدال جهانی ، پاراالمپیک و آسیایی که دو و میدانی را از سال 83 آغاز و در سال 87 به تیم ملی دعوت و تاکنون نیز در خدمت تیم ملی هستم.

در مسابقات پاراالمپیک 2012 لندن نائب قهرمان شدم و توانستم مدال نقره را به دست بیاورم و پس از آن حدود یکسال پیش به مسابقات جهانی قطر دعوت شدم که یک سری مشکلات باعث شد نتوانم درست و حسابی تمرین کنم و در آن مسابقات چهارم شدم . بخاطر پارگی کشاله ران نزدیک 4 روز بیمارستان قطر بودم و بعد از بازگشت به کشور نزدیک 4 ماه درگیر این آسیب دیدگی بودم.

من را ازتیم ملی کنار گذاشته بودند و حقوق نیز شامل من نمی شد و کلا ناامید بودم که دیگه من طرف ورزش بر نمی گردم چون آسیب دیدگی ام شدید بود ، حتی کار به پیشنهاد عمل کردن رسید که قبول نکردم و خدا راشکر به ما یک فرصت دادند و اعلام شد که یک رکوردگیری خرداد95 انجام میشود که که در آنجا از من 59 متر و 80 سانتی متر می خواستند که با با زدن رکورد 60 متر و 12 سانتی متر در پرتاب اولم توانستم مجوز لازم جهت مسابقات ریو بگیرم .

من طی این سالها در این رشته زحمات زیادی کشیده ام با مصدومیتی که داشتم و ناامید از بازگشت به میادین ، خانواده ام مشوق خوبی برای بازگشتم بودند و با اصرار و کمک آنها و نیز دوستان و مسئولین علی الخصوص آقای حاج رضا ابراهیم زاده مسئول هیئت نابینایان و کم بینایان استان بوشهر و آقای مهرداد بیابانی مسئول هیئت نابینایان و کم بینایان شهرستان گناوه به مسابقات برگشتم .

مشکل بزرگ ما نبود امکانات در شهر خود و رفتن به شهر های دیگر برای تمرین است ، من 9 سال مشهد تمرین می کنم اما همیشه به نام استان بوشهر و شهرستان گناوه شرکت می کنم که هیئت مشهد با ما بر سر این نسئله مشکل پیدا کرده و می گویند نه سال از امکانات ما استفاده می کنید ولی یکبار برای مشهد در مسابقات شرکت نکرده اید .

سیدعرفان حسینی کاپیتان تیم ملی بوده که ایشان بعد از بازیهای قطر از ناحیه مینیسک هر دو پای خود دچار مصدومیت شد ، و با توجه به اینکه سهمیه مستقیم را گرفته بود اما در حقش کم کاری شد و در مسابقات انتخابی نتوانست نظر مساعد مسئولین امر را جذب کند .

جا دارد تشکر کنم از کلیه مسئولین و مردم عزیز شهرمان ، و خانواده ام که زحمت من راکشیده اند و از مسئولین خواهشمندم به پیست گناوه رسیدگی کنند که ما نخواهیم آواره شهرها باشیم ،بارها شده بخاطر این موضوع من سه یا چهارماه خانواده ام را نمی بینم ، من صحبت کرده ام 3 تا خط تارتون در استادیوم بزنند 200 میلیون تومان هزینه دارد که برای استانی به این بزرگی هزینه چندانی نیست ، چراکه هم کار ما راه می افتد هم از خانواده خود دور نیستیم و هم اینکه ورزشکاران خوبی داریم که نخواهند از این شهر به ان شهر بروند .

همچنین جا دارد از مربی عزیزم  آقای حمید مزاردهی که در مشهد خیلی زحمت من را کشیده اند و همچنین دوست خوبم آقای مهدی صادق پور  تشکر کنم .

مهرداد بیابانی ، رئیس هیئت ورزشهای نابینایان و کم بینایان شهرستان گناوه

هیئت نابینایان و کم بینایان شهرستان گناوه حدود 16 سال است که قهرمان کشور هست ، ودر حال حاضر چهار پاراالمپیک را گذرانده ایم ، خوشبختانه این غیرت بچه هاست که در این سالها این هیئت پابرجاست و با توجه به استفاده از امکانات شهرهای دیگر ولی لین عرق و غیرت انهاست که برای شهر و استان خود تلاش می کنند چرا که  در بحث امکانات واقعا زیر صفر هستیم ، به نظر بنده بایست که هیئت ها اولویت بندی بشود به عنوان مثال هیئت نابینایان و کم بینایان شهرستان گناوه مدالهای رنگارنگ پاراالمپیک ، جهانی ، پاراآسیایی ، و ... دارد و بایست که با توجه به این موارد از نظر تخصیص امکانات اولویت بندی بشود. جا دارد از مسئولین علی الخصوص آقای عمادی که واقعا زحمت کشیده اند تشکر کرد و امیدواریم درآینده بتوانند همکاری های بی شائبه ای نسبت به ورزشکاران شهرستان مخصوصا هیئت نابینایان و کم بینایان انجام بدهند.

 

 

نویسنده : عبدالله اسفندیاری

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاهبیشتر