کد خبر : 73080تاریخ ثبت : 1396/2/31 03:02:04
روحانی در مراسم افطاری خانواده اعضای دولت:

آمریکا نمی‌تواند ملت ایران را به زانو در آورد

حسن روحانی با تأکید بر اینکه آمریکا نمی‌تواند ملت ایران را به زانو در آورد، گفت: راه نجات ما صبر، مقاومت و ایستادگی است و بی تردید از این مشکلات عبور خواهیم کرد.

به گزارش گناوه24::

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در دیدار با خانواده دولت، ماه رمضان را ماه رحمت، غفران و فیوضات الهی برشمرد و گفت: یکی از آثار حائز اهمیت این ماه الفت، صمیمیت و کنار هم بودن است.

با بیان اینکه سال گذشته در چنین ایامی ملت ایران حماسه‌ای بزرگ در انتخابات آفرید، اظهارداشت: به خاطر حضور و اشتیاق مردم در ساختن اتفاقات شکوهمند در ۲۹ اردیبهشت ۹۶ باید شکر نعمت به جا آوریم.

رئیس جمهور با بیان اینکه از سال گذشته تاکنون با فراز و نشیب‌ها و مشکلات فراوانی در داخل کشور و منطقه روبرو بوده ایم، از اعضای دولت و خانواده‌های آنان به خاطر تلاش در مسیر اداره امور کشور تقدیر و تشکر کرد.

روحانی با بیان اینکه در شرایطی هستیم که ثروت منطقه و سیستم تروریسم دولتی صهیونیستی بعنوان یکی از خبیث‌ترین رژیم‌های تاریخ و نیز بزرگترین قدرت اقتصادی و نظامی جهان علیه ملت ایران هستند، افزود: ملت ایران در برابر همه این فشار‌ها مقتدرانه روی پای خود ایستاده است.

رئیس جمهور افزود: استقلال و فراز و نشیبی که می‌گذرانیم یک بخش بزرگ از بار آن بر دوش دولت و بخش‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دولت است.

روحانی با بیان اینکه ماه رمضان به ما نشان می‌دهد که همه ایام سال با هم یکسان نیستند، گفت: مشخص است در مقاطعی تاریخی، کار و تلاش و فعالیت انسان با شرایط عادی تفاوت دارد و امروز یک ماه رمضان پیش رو ما است که در آن هر چند زیبایی سحر و افطار و فیض و رحمت الهی وجود دارد، اما گرسنگی و تشنگی نیز به عنوان عبادتی بزرگ و انسان ساز هست.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز در شرایط سیاسی جهانی در دوران ویژه‌ای قرار داریم که باوجود سختی‌ها و مشکلات فراوان برای ایستادگی در برابر آن‌ها اجر بالایی در پیشگاه خداوند و تاریخ خواهیم داشت، گفت: ما به روز‌های افتخار آفرینی خود در ایام حساس تاریخی غرور و افتخار می‌کنیم و امروز بی تردید از این مشکلات عبور خواهیم کرد.

روحانی تاکید کرد: اینطور نیست که آمریکا و دیگر قدرت‌های حامی آن بتوانند ملت ایران را به زانو در آورند بلکه ما ایستاده ایم و می‌توانیم مسیر را به خوبی طی کنیم.

رئیس جمهور یکی از مصادیق روشن صبر را در ماه رمضان دانست و گفت: راه نجات ما صبر، مقاومت و ایستادگی است.

روحانی با اشاره به اینکه همه دولت‌ها در دوران فعالیت خود با مشکلاتی مواجه بوده اند و مشکلات دولت یازدهم و دوازدهم بیشتر از همگان بوده است، گفت: این فشار‌ها هم می‌تواند انسان را خسته کند و هم می‌تواند باعث افزایش صبر، توانایی و اجر انسان شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه ماه رمضان تحمل و قدرت روحی ما را افزایش می‌دهد، گفت: امروز سرچشمه امید‌ها در نظام مقام معظم رهبری هستند و در دستگاه‌های اجرایی باید قبل از همه مسوولان دولتی امیدآفرین و منشاء نشاط و امید در جامعه باشند.

روحانی با تقدیر از صبر و تلاش‌های خانواده اعضای دولت در حمایت از مسوولان گفت: خانواده‌ها باید زمینه را برای آرامش مسوولان در راستای ارائه خدمت بهتر به مردم فراهم کنند.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور نیز در این مراسم گزارشی را از فعالیت‌های مجموعه دولت را ارائه کرد.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه    بیشتر