کد خبر : 73146تاریخ ثبت : 1396/9/12 10:16:57
به گزارش گناوه 24

حضور فرماندار گناوه در مرکز توانبخشی کوشا بمناسبت روز جهانی معلول + تصاویر

به مناسبت گراميداشت روز جهاني معلولان،فرماندار گناوه همراه با رؤساي ادارات بهزيستي ، فنی حرفه ای و آموزش و پرورش شهرستان و جمعي از مسئولین این شهر از مرکز توانبخشي کوشا بازديد نمودند.

به گزارش گناوه24:: سید علی پاک نژاد فرماندارگناوه روز یکشنبه 11 اذرماه در دیدار و بازديد از مرکز کوشا، ضمن تبريک اين روز از نزديک به بررسي فعاليت معلولان و مربيان اين مرکز و مشكلات آنها پرداخت.

سعیده نیکسیرت مسئول مرکز توانبخشی کوشا در مورد نحوه پذیرش در این مرکز گفت : .مرکز آموزش توانبخشی کوشا برای معلولین ذهنی زیر چهارده سال وآی کیو زیر 50 الی 60 هستند که در آذر سال 1387 تاسیس شده است و معمولا بچه ها تربیت پذیر هستند و غالبا فرزندان 2 الی 14 سال را ما پذیرش میکنیم.

وی تصریح کرد: اکثر هزینه مراکزی همچون مرکز کوشا از طرسق اعتباراتی که سازمان بهزیستی در اختیار آنها قرار  می دهد تامین می شود و این اعتبار به درجه مرکز و تعداد نفراتی را که در آنها آموزش داده می شود بستگی دارد . هرساله یک سهمی را بعنوان سهم خانوار مشخص می کنند که ما موظف هستیم آن را از خانواده ها بگیریم اما متاسفانه در جنوب کشور خانواده ها براین باور هستند که فرزندان معلولشان در این مراکز تغییر زیادی در وضعیت کنونی آنها نخواهد کرد و این میلی به پرداخت این هزینه ها نیستند و معمولا بعضی از افراد هم از لحاظ اقتصادی شرایط خوبی ندارند و همگی بر دریافت این سهم تاثیر منفی می گذارند و ما مجبور می شویم درصد کمی از سهم خانوار را بگیریم.

نیکسیرت افزود : مدت زمان مشخی در مورد حضور معلولین در مراکز توانبخشی وجود ندارد و اصولا فرزندانی که وارد مدارس استثنایی می شوند در هر پایی تحصیلی دو سال بیشتر توقف نمیکنند اما در مرکز ما تا پایان 15 سالگی میتوانند حضور داشته باشند و آموزش ببینند و با توجه به اعتباراتی که از سازمان دریافت میکنیم بجز تعطیلات رسمی از قبیل اعیاد و تعطیلات آموزش و پرورشی  در سال تحصیلی ما به فرزندان معلول آموزش می دهیم حتی در تابستان

 خاطر نشان کرد : مرکز ما از سه کلاس 2 ال 6 سال ، 6 الی 9 سال و 9 الی 15 سال تشکیل شده است و نحوه آموزش در هر سه کلاس برحسب آی کیو و آموزشهای متفاوت تقسیم بندی میشوند.فرزندان 2 الی 6 سال که در مرکز هستند وقتی به سن سالگی برسند در آزمون سنجش همراه با دیگر فرزندان سالم شرکت میکنند و نظر نهایی در مورد آنها گرفته خواهد شد ولی از سن 9 سال به بالا به دلایلی مختلف از قبیل بی علاقگی خانواده و یا خروج از مدارس استثنایی به مرکز ما می آیند و موظف  آموزش آنها هستیم.

در پایان این دیدار،فرماندار همراه با مسئولین و در کنار فرزندان مرکز کوشا بر سفره سلامت این مرکز نشستند و به مناسبت همین روز هدایایی به معلولین مرکز تقدیم شد.

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاهبیشتر