کد خبر : 73147تاریخ ثبت : 1396/9/28 10:21:48
به گزارش گناوه 24

جلسه آموزشی، توجیهی خادمیاران رضوی در گناوه

جلسه آموزشی، توجیهی خادمیاران رضوی شهرستان گناوه برگزار شد

به گزارش گناوه24::دوره آموزشی، توجیهی خادمیاران رضوی شهرستان بندرگناوه به مدت یک روز با حضور خواهران و برادران علاقمند و ثبت نام کننده در سایت خادمیاران رضوی در سالن مرکز فنی و حرفه‌ای  این شهر برگزار شد.

  در این دوره آموزشی، توجیهی که در سالن اجتماعات فنی و حرفه ای و در سالروز وفات عزیز رضا حضرت معصومه (س) برگزار شد ، حجت الاسلام شریفی مسئول کانون خادمیاران رضوی استان بوشهر در سخنانی با اشاره به اهمیت شناخت امام رضا (ع) و معرفت به ائمه اطهار گفت: یک خادمیار رضوی باید به امام رضا (ع) معرفت و شناخت داشته باشد.
حجت الاسلام شریفی مسئول کانون خادمیاران رضوی استان بوشهر در این همایش با اشاره به مراحل خادمیاری امام رضا (ع) افزود: سیاست آستان قدس رضوی محرومیت زدایی و خدمت به زائران امام رضا (ع) در اقصی نقاط کشور است و همه ما در این مسیر باید همراه باشیم.
وی با تاکید بر اینکه برای خادمیار شدن باید یک مراحلی را طی کرد گفت: قریب به 170 نفر از گناوه برای این همایش از خواهران و برادران دعوت شدند که کسانی که حاضر هستند مرحله اول را طی کرده اند و بعد گزینش است و بعد تایید آستان قدس رضوی و بعد خدمت در آستان رضوی که البته همه شما الان هم خادم یار رضوی هستید.
در این همایش خادمیاران رضوی نسبت به برنامه‌های خادمیاری و نحوه گزینش در این برنامه توجیه شدند.
لازم به ذکر است با توجه به تشکیل دفاتر آستان قدس رضوی در شهرستان‌ها و تشکیل کانون‌های خادمیاری رضوی و جذب اعضا در این راستا افراد با تایید صلاحیت می‌تواند به عضویت افتخاری این کانون‌ها درآمده و به عنوان خادم رضوی در شهرستان‌ها و در ماه یک بار در حرم رضوی افتخاری خدمت کنند.

حجت الاسلام آشناگر مسئول کانون خادمیاران گناوه گفت : جایگاه خدمت به دستگاه امامت جایگاه والایی است و الحمدالله شما برادران و خواهران خوبم این توفیق را پیدا کرده اید تا در حرم مطهر رضوی خادمی زائرین علی بن موسی را انجام دهید و قدر لحظه به لحظه این اتفاق خوب را بدانید.

ایشان افزود : اخلاص یکی از آداب مهم در مسیری که پیشرو خادمیارن رضوی است و با اخلاص بودن می تواند خادمی شما را در حرم مطهر رضوی معنوی تر بکند . و برعکس آفتی که شیطان میتواند در دل ما ایجاد میکند غرور است که امیدوارم هیچگاه دچار آن نشویم .

خادم یاران رضوی به مدت یک روز دوره آموزشی خدمات رسانی را فراگرفتند که به گفته نماینده آستان قدس رضوی در استان بوشهر، این دوره های آموزشی هر شش ماه یکبار برگزار می شود.

 

 

 

عکس و خبر : حسین بهروزی

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه    بیشتر