کد خبر : 73152تاریخ ثبت : 1396/10/16 21:50:54
در جلسه شورای فرهنگ عمومی تاکید شد :

‎اجرای کنسرت ها در گناوه مدیریت و نظارت شود

‎امام جمعه گناوه گفت: با برگزاری کنسرت های قانونی و مجوز دار در این شهرستان مخالف نیستیم اما به دغدغه ای تبدیل شده که باید مدیریت و نظارت شود.

به گزارش گناوه24::حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان در فرمانداری افزود: کنسرت هایی که مجوز آنها توسط دستگاه های مرتبط صادر شده قانونی است و نمی شود جلوی آن را گرفت اما به نظارت و مدیریت نیاز دارد.

وی اظهارداشت:برای برطرف کردن دغدغه های فرهنگی از جمله کنسرت ها نباید احساسی عمل کنیم و در فضای مجازی بدون کارشناسی حرفی بزنیم بلکه باید راهکارهای عاقلانه و منطقی ارایه شود.

امام جمعه گناوه گفت: دین اسلام برای همه ابعاد زندگی انسان ها برنامه های مدونی تعریف کرده و هیچوقت مخالف نشاط و خوشحالی مردم با درنظرگرفتن ابزارهای صحیح نبوده و نیست

رئیس شورای فرهنگ عمومی گناوه بیان کرد: برای ترویج نشاط آفرینی در جامعه باید ارزش قایل شد اما حدود و ثغوری دارد که باید رعایت و دور از هرگونه ابتذال و با ارزش ها و موازین اسلامی مغایرت نداشته باشد.

رکنی حسینی افزود: همه مسئولان این شهرستان نسبت به مسایل فرهنگی بویژه اجرای کنسرت ها دغدغه دارند و باتوجه به اینکه مردم استقبال می کنند باید به سمت و سویی حرکت کنیم که نقش هدایتگری، ارشاد و نظارت بر چنین برنامه هایی داشته باشیم.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه شورای فرهنگ عمومی نهاد مقدسی است که پشتوانه قانونی دارد، باید تمامی اعضا در نشست های آن حاضر و از نقطه نظرات آنان استفاده شود.

امام جمعه گناوه گفت: همه دغدغه های این شهرستان تنها کنسرت نیست و آسیب و ناهنجاری اجتماعی در شهر نظیر برگزاری برخی مراسم عروسی وجود دارد که بیشتر از کنسرت است.

وی افزود: در برگزاری برنامه های شاد بویژه کنسرت در هر زمانی که نزدیک به مناسبت های خاص نظیر ایام سوگواری و شهادت ائمه اطهار(ع) است باید متولیان امر پرهیز کنند.

فرماندار گناوه با بیان اینکه ما مسئولان به مسایل فرهنگی همانند دیگر اقشار جامعه دغدغه داریم و احساس مسئولیت بیشتری می کنیم، گفت: نشاط اجتماعی در برهه کنونی لازمه جامعه است اما درصورتیکه باعث بی بندوباری شود، مخالف هستیم.

سیدعلی پاک نژاد افزود: در برپایی کنسرت ها باید شئونات اسلامی رعایت و در دستور کار متولیان باشد و در صورتیکه پایبندی به آن نباشند در لیست سیاه قرار گرفته و به آنان اجازه اجرای برنامه داده نمی شود.

وی بر برپایی هرچه باشکوه جشن 40 سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی تاکید کرد و گفت: اقتدار و عزت و افتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی به رغم توطئه ها و نقشه های متعدد دشمنان در این مدت روز به روز بیشتر شده و باید بخود ببالیم.

فرماندار گناوه افزود: باتوجه به مسایل و مشکلات موجود جامعه نباید دستاوردهای انقلاب به بوته فراموشی سپرده شد و با وحدت و همدلی و دوری از مسایل سیاسی در حفظ و پاسداری انقلاب و نظام و امید بخشی به مردم مجدانه بکوشیم.

وی گفت: به منظور هرچه پربارتر بودن برنامه های دهه مبارک فجر و خنثی کردن توطئه های دشمنان نشست های متعددی با محوریت امام جمعه به عنوان رئیس ستاد برگزار و کمیته های چندگانه تشکیل شده است.

وی اظهارداشت: باتوجه به اینکه روزهایی از دهه مبارک فجر تقارن با ایام فاطمیه دارد باید برنامه های پیش بینی شده به سمت و سوی مذهبی کشیده شود.

فرماندار گناوه گفت: آماده هرگونه همکاری با هیات های مذهبی در مناسبت ها و برنامه هی ملی و مذهبی هستیم.

علیرضا سبحانی دبیر شورای فرهنگ عمومی گناوه گفت: این جلسه با دستور کار برنامه های دهه مبارک فجر و بررسی مسایل فرهنگی سطح شهر برگزار شده است.

هادی عرب زاده رئیس شورای هیات های مذهبی گناوه گفت: این شورا با اجرای کنسرت به هیچ وجه مخالف نیست اما باید چارچوب ها و شئونات اسلامی رعایت شود.

وی افزود: هیات های مذهبی در این شهرستان با دست خالی و هزینه شخصی تاکنون برنامه های مختلفی در سطح شهر برگزار کرده که انتظار حمایت داریم و درصورتیکه بودجه فرهنگی به شهرستان اختصاص داده می شود این شورا نیز مورد توجه قرار گیرد.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه    بیشتر