کد خبر : 73163تاریخ ثبت : 1396/11/30 09:57:11
در شب وفات حضرت ام البنین (س)

از مادران و همسران شهدا در گناوه تقدیر شد. + تصاویر

مادران و همسران شهدا در بندرگناوه در همایشی با عنوان 'حلما' همزمان با سالروز وفات حضرت ام البنین (س) دوشنبه شب در هیات مذهبی مهدیه سیدعباس این شهرستان تجلیل و تکریم شدند.

به گزارش گناوه24::در این آیین معنوی عصمت احمدیان مادر شهیدان اسماعیل و ابراهیم فرجوانی حضور داشت و با بیان شیوا و رسای خود جلوه خاصی به این محفل داد.
وی که همواره درکنار فرزندانش علیه رژیم ستم شاهی در میدان های اعتراض حضور داشتند، با شروع جنگ تحمیلی به عنوان رزمنده در پشت جبهه ها به یاری رزمندگان اسلام شتافت و دو جوان برومندش را در راه اسلام و نظام تقدیم کرد.
احمدیان با اشاره به منزلت و جایگاه شهیدان گفت: افتخار می کنم دو فرزندم را طوری پرورش و تربیت دادم که جان خود را در راه اسلام و نظام و انقلاب و ولایت فقیه نثار و همیشه گوش به فرمان رهبر بودند.
وی افزود: امروز مردم هم‌صدای نظام اسلامی هستند و اگر روزی مردم ایران یک دست و یک صدا با نظام جلوی استکبار جهانی ایستادند و دست شیطان بزرگ که از آستین صدام حسین بیرون زده بود را قطع کردند، امروز هم همان رشادت، تعصب و غیرت وجود دارد.
احمدیان گفت: همه وظیفه داریم با الگوگیری از سیره و منش ائمه اطهار(ع) از ارکان نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه پشتیبانی و دفاع کنیم.
وی بیان کرد: شهدا حق بزرگی بر گردن همه دارند و اگر همه دنیا کاغذ شود نمی توان در باره آنان نوشت و صحبتی کرد.
وی به بیان خاطراتی از دو فرزند شهیدش پرداخت و گفت: اسماعیل فرجوانی ششم آبان ۴۱ به دنیا آمد و در عملیات کربلای ۴ سال ۶۵ به شهادت رسید و پیکرش به مدت ۱۸ سال در آن سوی آب‌های اروند باقی و سپس پیدا و در اهواز به خاک سپرده شد.
این مادر شهید اظهارداشت: ابراهیم نیز ۱۰ دی‌ماه ۴۳ به دنیا آمد و در عملیات طریق القدس در سال ۱۳۶۰، همان طور که خود پیش بینی کرده بود، به شهادت رسید.
مداحی، توزیع کتاب نسیم نور از مجموعه متون ادبی برگزیده ره آورد سرزمین نور و نمایش کلیپ از عملیات رزمندگان اسلام از دیگر برنامه های این آیین بود و در پایان این مراسم هدایایی به رسم تجلیل از مادران و همسران شهدا به آنان اهدا شد.

 

 

 

متن خبر : ایرنا

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاهبیشتر