کد خبر : 73173تاریخ ثبت : 1396/4/27 00:26:54
به نقل ایرنا

گناوه معطر به بوی سفیران رضوی شد/ گزارش تصویری

همزمان با سالروز ولادت فرخنده ثامن الحجج (ع) و آخرین روز دهه کرامت، بندر گناوه معطر به بوی حضور سفیران رضوی در قالب کاروان زیر سایه خورشید شد.

به گزارش گناوه24::مردم این بندر که از ساعات اولیه صبح و در هوای گرم منتظر قدوم مبارک خدام رضوی بودند در گلزار شهدا تجمع و به محض ورود آنان به این مکان مقدس با صلوات و اهدای گل و شیرینی از آنان استقبال باشکوه کردند.

خدام رضوی که پرچم متبرک بارگاه امام رضا (ع) را در دست داشتند مردم سراسیمه هجوم و با بوسیدن آن ضمن تبرک جویی و استمداد شفای بیماران، ارادت خود را به خورشید هشتم آسمان امامت و خادمان ابراز داشتند.

در این برنامه یکی از روحانیون به بیان فضائل و مناقب امام هشتم شیعیان پرداخت و سپس یکی از خادمان رضوی صلوات خاص امام رضا (ع) را قرائت و بعد از آن به شهدای این شهر ادای احترام شد.

عیادت از بیماران، شرکت در جشن‌های دهه کرامت و زیر سایه خورشید و آئین ویژه سالروز ولادت امام رضا (ع) در امامزاده سلیمان ابن علی (ع) و مرقد سیدرضا، دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران و اهداکننده عضو از عمده برنامه‌های پیش بینی شده حضور خادمان حرم رضوی در گناوه است.

رابط آستان قدس رضوی واحد استان بوشهر در این برنامه معنوی با تقدیر از حضور مردم گفت: برنامه‌های متنوعی در دهه کرامت و دوازدهمین جشنواره زیر سایه خورشید در شهرستان گناوه پیش بینی شد که مهم‌ترین آن حضور خادمین حضرت رضا (ع) و جشن زیر سایه خورشید در روز میلاد این امام رئوف است.

ابراهیم ملک زاده افزود: در شهرستان گناوه تاکنون ۲۸۰ نفر به صورت افتخاری برای خادم یاری آستان قدس رضوی ثبت نام کردند.

 

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه    بیشتر