کد خبر : 73245تاریخ ثبت : 1396/12/25 01:06:42
از نیروهای مردمی تا بسیج

گروه‌های جهادی خط مقدم مبارزه با کرونا + تصاویر

در پی شیوع ویروس کرونا در شهرستان گناوه همزمان با اغلب استان‌های کشور، گروه‌های جهادی و نیروهای مقاومت بسیج پابه‌پای مسئولان و نیروهای نظامی به صورت خودجوش وارد میدان شدند تا با ویروس منحوس کرونا مقابله کنند.

به گزارش گناوه24::از دو هفته گذشته که بحث کرونا ویروس در کشور مطرح شد، علاوه بر همت بالای مردم گناوه در تعطیل کردن مغازه های خود ، دستگاه‌های اجرایی و نهادهای گوناگونی برای مقابله با این مهمان ناخوانده وارد عمل شدند.

از همان ابتدای ورود این ویروس بود که فضای مجازی غرق فداکاری جامعه پزشکی شد و به خاطر حساس بودن کار آن‌ها و جانفشانی برای حفظ سلامت مردم و جامعه به مدافعان سلامت نام گرفتند.

در این میان گروه‌های دیگری هم خودجوش برای سلامت مردم دست به کار شدند و با در نظر گرفتن اهمیت موضوع آمدند تا بار دیگر روحیه جهادی و فرهنگ بسیجی را برای نسل امروز معنا کنند.

حصار بندی اطراف شهر و مانع از ورود خودروهای شوتی و مسافران استانهای همجوار ، تولید ماسک و دستک که از اقلام مورد نیاز مردم در مقابله با این ویروس است ، گندزدایی معابر شهری اقدام عملی و منطقی برای پیشگیری است و این کار مرتب از سوی متولیان سلامت مردم و با همکاری دیگر ادارات در سطح شهرستان صورت گرفته و استمرار خواهد یافت، اما اگر مردم کماکان با همان شیوه سابق در شهر حضور یابند تمام این اقدامات ابتر می‌شود.

این گروه‌های جهادی که شبانه‌روز پای کار هستند در امر پاکسازی، گندزدایی و ضدعفونی محیط شهری به یک ستون اصلی و تأثیرگذار تبدیل شده‌اند. در واقع گروه‌های جهادی پایگاه‌های مختلف بسیج به‌منظور حفظ سلامتی شهروندان در کنار مردم گناوه حضور دارند؛ خود را سپر بلای آنان می‌کنند تا مردم همچنان مانند روزهای عادی به زندگی ادامه دهند.

این گروه‌ها؛ امنیت ورودی های شهر،  پاکسازی، ضدعفونی اماکن عمومی، مساجد، کیوسک‌ها، دکمه‌های عابربانک و معابر پرتردد شهری را در اولویت خود قرار داده‌اند؛ به‌گونه‌ای که سهم مؤثری در مهار کرونا بر عهده دارند.

از آنجا که قرارگاه مقابله با کرونا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در روز ۱۱ اسفند با دستور فرمانده کل سپاه آغاز به‌کار کرد و به تبعیت از این دستور، سردار عبدللهی، معاون بهداشت و درمان سپاه نیز از آمادگی یگان‌ها و مراکز درمانی سپاه پاسداران و بسیج برای کمک به وزارت بهداشت در جهت مقابله با ویروس کرونا خبر داد؛ لذا گروه‌های جهادی شهرستان گناوه همراه با نیروهای مردمی  خودجوش با محوریت پایگاه‌های بسیج برای گندزدایی معابر ورود جدی داشته‌اند.

امید به آن داریم که این تلاش بی وقفه همه عزیزان در شکست این ویروس کرونا به بار بشیند.

 

 

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه    بیشتر