کد خبر : 73260تاریخ ثبت : 1399/1/20 03:43:20
به گزارش گناوه 24

کربلایی حسن توزی ذاکر اهل بیت گناوه ای درگذشت / بیوگرافی + علت فوت

حسن توزی از مداحان اهل بیت(ع) در استان بوشهر و اهل شهرستان گناوه روز شنبه 16 فروردین بر اثر سکته قلبی درگذشت.

به گزارش گناوه24::حسن توزی که سال‌ها در مدح و رثای اهل بیت(ع) و حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، مداحی می‌کرد، در گناوه درگذشت.

زنده‌یاد توزی همواره با نوحه‌های پرسوز و گدازش در محافل عزاداری بر جان و دل هر انسانی بی‌محابا اثر و به گریه وامی‌داشت و با صدای گرم و دلنشینش در اعیاد ائمه اطهار(ع)  شور و شعف خاصی راه می‌انداخت.

بیوگرافی

حسن توزی مداح متولد ۱۳۴۲ از مداحان پیشکسوتان استان بوشهر و گناوه در روز ۱۵ فررودین ۹۹ درگذشت. با بیوگرافی کامل و آثار مداحی و شروه خوانی و کتاب های نوحه خوانی سنتی و عکس ها و ماجرای درگذشت و علت فوت و اینستاگرام وی در مجله حرف تازه آشنا شوید.

حسن توزی، مداح و رزمنده ۸ سال دفاع مقدس و ذاکر اهل بیت متولد ۱۳۴۲ در گناوه استان بوشهر است (شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر واقع است)که با اخلاص عمر خود را با نوای رسا و دلنشین خود در مدح و رثای اهل بیت (ع) بخصوص سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) سپری کردو مداحی هایی چون قدم به قدم با پرچم و دل مجنون حسین … را با صوت زیبای خود خوانده ، همچنین وی خدمات شایانی در زمینه شروه خوانی و گرداوری مجموعه نوحه خوانی های سنتی بوشهری را انجام داده و به چاپ رساند

سوابق و فعالیت ها

این مداح فقید از رزمندگان دفاع مقدس بوده و در دوران دفاع مقدس در زمان اعزام رزمندگان اسلام از بندر گناوه و در جبهه ها با سرودن اشعار مذهبی و حماسی شور و حال خاصی در بین رزمندگان ایجاد میکرد.

مرحوم کربلایی حسن توزی، پیشکسوت عرصه مداحی استان بوشهر بود که سال‌ها عمر پربرکت خویش را در مسیر نشر و گسترش فرهنگ اسلامی و معارف دینی، تعلیم جوانان و نوجوانان و مداحی و مرثیه خوانی خاندان وحی الهی و سرور و سالار شهیدان و ذکر مصائب خاندان آن حضرت سپری کرد و نوحه‌های جان سوز و ماندگاری از خود بر جا گذاشت.

زنده یاد توزی همواره با نوحه های پرسوز و گدازش در محافل عزاداری بر جان و دل هر انسانی بی محابا اثر و به گریه وا می‌داشت و با صدای گرم و دلنشینش در اعیاد ائمه اطهار (ع) شور و شعف خاصی راه می انداخت.

همچنین زنده یاد توزی در نشر و گسترش فرهنگ و معارف اسلامی و تربیت جوانان علاقه مند به مداحی در شهرستان گناوه فعالیت و تلاش وافری داشت

مداحی های مداح گناوه ای بوشهری.

درگذشت حسن توزی

حسن توزی،در ۱۶ فروردین ۹۹ بر اثر سکته قلبی دعوت حق را لبیک و به دیار معبود خویش شتافت که علت فوت وی، ایست قلبی و سکته قلبی بوده است

کربلایی توزی از ذاکرین، مداحان، مرثیه خوانان و محبین و پیر غلام اهل بیت (ع) و رزمنده و یادگار هشت سال دفاع مقدس امروز شنبه در اثر عارضه قلبی چشم از جهان فروبست.

نوشاد نوشادی رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور در پیامی عنوان کرد: عروج جانسوز مداح بزرگ اهل بیت (ع) و دوست عزیزم کربلایی حسن توزی را به مردم شریف استان بوشهر، هیئت‌های مذهبی و جامعه مداحان تسلیت و تعزیت عرض می‌کنیم. از خداوند علو درجات و محشوریت با ارباب خود حضرت سید الشهدا (ع) را برای ایشان مسئلت می‌دارم.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه    بیشتر