کد خبر : 73274تاریخ ثبت : 1399/3/23 03:20:15
با عنایت امام هشتم ( ع )

دبیران و رابطین خبر و رسانه آستان قدس رضوی در استان بوشهر معرفی شدند

طی جلسه‌ای که عصر روز چهارشنبه مورخ ۲۱خردادماه در دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان بوشهر برگزار گردید حکم های مسئولیت دبیران استانی و رابطین شهرستانی خبر و‌ رسانه آستان قدس رضوی در استان بوشهر توسط حجت الاسلام و المسلمین یوسف جمالی مدیر دفتر نمایندگی بوشهر و حجت الاسلام و المسلمین شریفی معاون فرهنگی دفتر نمایندگی بوشهر اهدا گردید.

به گزارش خبر و رسانه آستان قدس رضوی استان بوشهر، حجت الاسلام و المسلمین یوسف جمالی مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی بوشهر خطاب به اعضای کانون خبر و رسانه این آستان گفت: توفیق خدمتگزاری در دستگاه اهل بیت (ع)و حضرت علی بن موسی الرضا (ع) توفیق بزرگی است که بر اساس یک کشش دو طرفه از جانب حضرت و شما شکل گرفته است زیرا در زیارت جامعه کبیره می خوانیم واسطه فیض آسمانها و زمین، اهل بیت علیهم السلام می باشند پس اگر کسی وارد مجموعه منتسب به امام رضا علیه السلام می شود حتما با اذن و خواست ایشان است لذا مسئولیت شما در حوزه فضای مجازی و خبر بسیار خطیر، حساس و مهم است

در ادامه وی با بیان اینکه پیش از این، اقدامات بسیاری توسط دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان بوشهر صورت می گرفت که متأسفانه به درستی به مردم انعکاس داده نمی شد اما با فعال شدن کانون خبر و رسانه و تلاش های اعضای این کانون بویژه آقای احمدی - که یکی از توفیقات ما این است که ایشان بعنوان مسئول کانون خبر و رسانه به جمع ما اضافه شد - توانسته ایم بازتاب خبری مناسبی را داشته باشیم و پیشرفت خیلی خوبی را در حوزه خبر و رسانه داشته ایم.
ایشان با اشاره به اهمیت شناخت مخاطب افزود: ما باید اول بدانیم برای چه کسانی محتوا تولید می کنیم و آن مخاطب را باید شناخت و برای آن زمان گذاشت. وقتی ما خبری را تولید می کنیم باید فکر کنیم چند نفر خارج از دایره ای که برای خود تعریف کرده ایم آن را می خوانند. آیا جوانی که کافی است یک لحظه دلش به امام رضا علیه السلام وصل شود آن را می خواند؟ زیرا جوانانی هستند که در مساجد و اماکن مذهبی حضور پیدا نمی کنند اما بوسیله فضای مجازی می توان به خانه آنها‌ رفت و شاید با همین ارتباط یک لحظه ای زندگی اشان متحول شد لذا باید مخاطب را شناخت و ‌پیدا کرد چون امام رضا علیه السلام یک امام استراتژیک است و به نام این امام می توان دنیا را متحول کرد با هر فکر و اندیشه و سلیقه ای که باشد پس ما حداقل باید بتوانیم جوان ایرانی را تحت تأثیر قرار دهیم و دایره مخاطبین خود را افزایش دهیم و حرف خود را به گوش همگان برسانیم
و فضای مجازی این فرصت را به ما می دهد
وی پس از شناخت مخاطب تولید محتوا را بسیار مهم دانست و گفت گاهی یک فیلم، تصویر، عکس نوشته و.. می تواند دنیا را تحت تاثیر قرار دهد و در همین خصوص به مرگ جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی اشاره کرد که اگر از آن فیلم گرفته نمی شد و درست منتشر نمی گردید مثل بسیاری از جنایت های آمریکا هیچ اتفاقی نمی افتاد.
حجت الاسلام و المسلمین شریفی معاون فرهنگی دفتر نمایندگی بوشهر هم با اشاره به نزدیک شدن دهه کرامت خاطر نشان کرد : ما دهه کرامت را پیش رو داریم و طبق دستورالعمل و برنامه های آستان در این دهه اعلام و طبق پروتکل های بهداشتی انجام خواهد شد. بیش از 2500 برنامه در این دهه کرامت توسط بنیاد کرامت و آستان قدس رضوی تعیین و اجرایی خواهد شد.
وی گفت : از هر کدام از این برنامه ها می تواند خبرهای زیادی تولید و گزارش کاملی در آن منتشر کرد. و امیدوارم بتوانیم از این فرصت در دهه کرامت بیشترین استفاده را ببریم و بازتاب مناسبی را با تلاش شما عزیزان داشته باشیم.

در پایان حکم های دبیران استانی و رابطین خبری شهرستان ها به شرح زیر اهدا گردید:

دبیر خبر: آقای هاشم رنجبریان

 دبیر فیلم و مستند: آقای اسماعیل بریحی نصاری

دبیر فضای مجازی: خانم صدیقه حیدری

شهرستان بوشهر : آقای علیرضا مشایخی

شهرستان دشتستان: آقای ایمان خوشقدم

شهرستان تنگستان: آقای امین بهزادی

 شهرستان دیر: آقای علیرضا عابدی

شهرستان دشتی: آقای عبدالرسول قاسمی

شهرستان جم: آقای گودرز هوشمند

شهرستان عسلویه: آقای هادی ملایی

۱شهرستان کنگان: آقای ابوذر حسین پور

شهرستان دیلم: خانم فاطمه شریفی

 شهرستان گناوه: آقای حسین بهروزی

شهر عالیشهر: خانم طاهره نوزری

شهر چغادک: خانم زینب بهری
 
ضمنا در دیماه ۹۸ با ابلاغی از سوی ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی مشهد  ، آقای علی احمدی به عنوان مسئول کانون خبر و رسانه دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان بوشهر منصوب گردید.


 

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه    بیشتر