کد خبر : 73282تاریخ ثبت : 1399/4/11 13:23:24
سیزدهمین جشن های مردمی زیر سایه خورشید

عطرآگین شدن فضای شهر گناوه با حضور خادمین حرم رضوی / تصاویر

در آستانه سالروز ولادت فرخنده ثامن الحجج (ع) و ایام دهه کرامت، شهرستان گناوه معطر به بوی حضور سفیران رضوی در قالب کاروان زیر سایه خورشید شد.

دبیر اجرایی شبکه جوانان رضوی شهرستان گناوه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سیزدهمین جشنواره زیر سایه خورشید در گناوه و بندر ریگ برگزار شد و شهرستان گناوه میزبان قدوم مبارک خدام رضوی همراه با پرچم متبرک بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) در سیزدهمین جشنواره زیر سایه خورشید بود.

عبدالحمید شیخی افزود: برنامه حضور خدام رضوی در شهرستان گناوه با حضور در گلزار مطهر شهدا آغاز شد و در این برنامه یکی از روحانیون به بیان فضائل و مناقب امام هشتم شیعیان پرداخت و سپس یکی از خادمان رضوی صلوات خاص امام رضا (ع) را قرائت و بعد از آن به شهدای این شهر ادای احترام شد.

وی افزود: سپس خادمان رضوی با حضور بر مزار مرحوم حسن توزی، مداح برجسته اهل بیت (ع) ادای احترام کردند.

وی گفت: برنامه‌های کاروان زیر سایه خورشید با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و بدون دیدارهای های مردمی و اجتماعات و جشن‌های عمومی و به صورت معدود برگزار شد.

شیخی یادآور شد: حضور در یادمان گلزار شهدا و شهدای گمنام گناوه و ادای احترام به مقام شامخ شهدا و همچنین ذاکر اهل بیت شادروان کربلایی حسن توزی ، حضور در برنامه تجلیل از پاک بانان و فضای سبز شهرداری گناوه، و آئین ویژه در امامزاده سلیمان بن علی (ع)، حضور در کارگاه تولید ماسک گروه جهادی خاکریز شهر گناوه و تجلیل از تولیدکنندگان، تجلیل از مدافعان امنیت و سلامت گناوه، بازدید از کارگاه‌های تولید ماسک در مسجد امیرالمومنین (ع) و هیأت فاطمیه گناوه، حضور در مراسم عقد ۸ زوج جوان و تهیه ۵۰ جهیزیه به همت مؤسسه خیریه آبشار عاطفه‌ها، حضور در یادمان شهدای گمنام بندر ریگ با حضور مسئولان، حضور خادمین رضوی همراه با پرچم متبرک در منزل جوان از دست رفته جهت تسلی خانواده مرادپور، تجلیل و تقدیر از مدافعان امنیت و سلامت در حسینیه احمدی بندر ریگ از عمده برنامه‌های حضور خادمان حرم رضوی در شهرستان گناوه بود.

وی بیان کرد: از فرماندار شهرستان، فرمانده سپاه ناحیه گناوه، معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری، اتاق اصناف، رئیس اداره تبلیغات اسلامی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، امام جمعه و امام جمعه موقت گناوه، بخشدار و شهردار و امام جمعه بندر ریگ و همه کسانی که در برگزاری این جشنواره همکاری داشتند تقدیر و تشکر می‌کنم.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه    بیشتر